czwartek, 27 marca 2014

Budowa domu w 4 dni? To możliwe!

Jakiś czas temu miałem przyjemność uczestniczyć w tzw. Dorocznym Zebraniu Mieszkańców pewnej wspólnoty mieszkaniowej, które dotyczyło spraw z ubiegłego roku oraz tych na rok 2014 (wydatki, remonty itp.). Wiadomo, gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść, gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta a wszystko przez to, że Paweł i Gaweł w jednym stali domu... Wobec powyższego nie obyło się bez kłótni o to, w którym miejscu powinien stać kosz na śmieci: dwa metry w prawo, czy metr w lewo. 

Mieszkać na wsi znaczy niemal tyle, co nie mieszkać w bloku. Niemal, bo zdarzają się wyjątki. Posiadając dom jednorodzinny, pozbywamy się większości błahych problemów. Dlatego dzisiaj chciałbym zaprezentować dom, który można zbudować w 4 dni! Choć są projekty domów z prefabrykatów, które buduje się w 3 dni, jednak one wymagają pracy ciężkiego sprzętu, który nie zawsze posiadamy a który dodatkowo podnosi koszty budowy.

Pop-Up House składa się z elementów: po pierwsze ekologicznych a po drugie łatwych w montażu. Bezsprzeczną zaletą tego domu jest jego cena, bo wg twórców projektu koszt budowy wynosi 30.000 euro czyli ok. 120.000 PLN za 150 m2. Główne materiały potrzebne do budowy to płyta OSB, drewno i styropian, które można nabyć "tuż za rogiem".


Choć projekt domu na pewno wszystkich nie zadowoli, to jest to ciekawa alternatywa. Znajdą się również i tacy, którzy stwierdzą, że nie dla nich taki budynek, bo to dom z dykty i przy lekkiej wichurze "poskłada się jak domek z kart." Myślę, że dom powinien być przede wszystkim wygodny, tani oraz energooszczędny.http://www.popup-house.com/

5 komentarzy:

 1. Byłam przekonana, że takie domy muszą być droższe. Myślę, że warto wziąć pod uwagę taki projekt, choć nie wiem jak będzie sprawdzać się on w naszych warunkach klimatycznych??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Domy pasywne mają to do siebie, że koszt budowy i eksploatacji jest niższy niż domy tradycyjne. Zastanawiam się, ale nie przychodzi mi do głowy żaden powód, dla którego miałby się nie sprawdzić w "naszych" warunkach klimatycznych.

   Usuń
 2. ja nie jestem ani trochę przekonany do budowy takiego domu. Wydaje mi się, że nie jest on trwały i podatny na wiele "uszczerbków"... Moim zdaniem budowa domów Wrocław powinna mimo wszystko wymagać czasu i poświęcenia, a nie jakieś tam 3 dni :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa alternatywa dla domów modułowych:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Prawda, bardzo ciekawa. Również myślałem, że budowa takich domów jest droższa.

  OdpowiedzUsuń