sobota, 21 czerwca 2014

Bloger - Kształtownik

"A kto to jest bloger?" brzmi hasło konkursu w nowym serwisie zblogowani.pl. "Pokaż nam kim jest bloger" -  zachęca do wzięcia w nim udziału tekst pod pytaniem. No to pokazuję.

Rozpatrując tę kwestię okiem akademickim, można wyróżnić mnóstwo profili blogerów: bloger modowy (modny?), bloger kucharz, bloger ekonomista, polityk itp. Mnie taki podział zupełnie nie odpowiada. Bo kim, według mnie, jest bloger? Bloger jest Kształtownikiem!

Kształtownik, jak mówi dziadek Władek, to zwykły kawałek metalu. Na pierwszy rzut oka, bo tak naprawdę ma różne profile (jak blogerzy) i są różne rodzaje kształtowników jak: teownik, ceownik, dwuteownik, kątownik, zetownik etc. Nawet rura jest kształtownikiem. Poza tym, są zrobione z różnych materiałów: aluminium, stal itp. i można je spawać, giąć, ciąć, tworzyć nieskończoną liczbę możliwości kształtów i połączeń. Żeby tego wszystkiego było mało, to muszę zwrócić uwagę, że tworzą również różne, skomplikowane konstrukcje. Nierzadko przykryte elewacją i nie widoczne dla zwykłych zjadaczy chleba.

Nie oszukujmy się. Bloger to takie tworzywo, które tworzy, kreuje i KSZTAŁTUJE rzeczywistość, będąc jej częścią. Trzeba przyznać, że zazwyczaj bloger nie ma prawa wyboru, co sprawia, że jest zarówno twórcą, jak i tworzywem, gdzie umie
znaleźć dystans do samego siebie. "Klaps" - zadrgał pośladek - to ja.
zBLOGowani.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz