poniedziałek, 25 kwietnia 2016

jesteś BOHATEREM serialu

Czujesz się jak bohater książki, serialu lub filmu. Obserwują Cię Twoi sąsiedzi. Patrzą z okien i w okna. Przemierzasz ulice Twojego życia, wokół ponura aura listopadowa (choć mamy już kwiecień), w tle słyszysz dramatyczną nutę smętnej piosenki i widzisz, jak nad Twoim nieszczęśliwym życiem płacze sąsiadka, jak bulwersujesz swoją rozwiązłością starszą panią z naprzeciwka (choć nie jesteś rozwiązła). Życie jest trudne, a szczęście można obejrzeć jedynie w serialu. Wiesz z doświadczenia, że wszystkie wątki w Twoim życiu nawet jeśli zaczynają się szczęśliwie, kończą się dramatycznie. A może mogłoby Ci przyjść do głowy...?

Nie czyń ze swojego życia dramatu. 

Nawet tkwiąc po uszy zanurzony w g..... masz wybór: możesz się śmiać, lub nie.

To, co wybierzesz każdego dnia, zależy od Ciebie.

Nawet w najtrudniejszej sytuacji życiowej, można pozwolić sobie czuć szczęście. Bo poczucie szczęścia nie zależy od tego, co Cię w życiu spotyka, ale od tego, jakie emocje każdego dnia wybierasz.

2 komentarze:

  1. Emocji się nie wybiera. Możesz zdecydować, na ile, co i jak zrobisz pod ich wpływem

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Emocje można kontrolować. Pomaga nam w tym inteligencja emocjonalna. Myślę, że na tym polega właśnie nasz wybór, to czy pozwolimy na to, by emocje kierowały naszym życiem, czy weźmiemy je w ryzy i nie będziemy im pozwalać nami rządzić. Uważam, że poczucie szczęścia jest czymś ponad nasze doświadczenia życiowe. I tak jak każdy z nas jest inny, tak różnie nam to wchodzi. Myślę, że czasami niektórzy z nas mają bardziej pod górkę, ale z odpowiednim wsparciem, wierzę, że każdy może poczuć się szczęśliwy. Chyba, że należysz do osób, które "lubią" czuć się nieszczęśliwe. Nie jestem psychologiem, ale czytałam o czymś takim.

      Usuń